Serdecznie zapraszamy na konferencję „Między wzlotem a upadkiem. Zjawisko awansu i porażki na przestrzeni dziejów.”

0
4

Fundacja Wczoraj Dla Jutra oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach ma zaszczyt zaprosić na drugą edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej poświęconej aktualnym trendom badawczym. Tym razem proponowanym tematem dyskusji będą badania nad zjawiskiem awansu i porażki na przestrzeni dziejów.

Celem konferencji jest próba ponownego otwarcia dyskusji na temat awansu i porażki jako głównych zjawisk kształtujących działania człowieka, bez względu na czas. Proponowana tematyka posiada swój istotny dział w obecnej historiografii. Dotychczas jednak skupiano się głównie na zagadnieniach polityczno-gospodarczych. Mamy nadzieję, iż przyszłe obrady pozwolą rozpoznać tę problematykę w szerszym zakresie i postawić szereg nowych tez badawczych.

Istotnym elementem naszej konferencji jest także chęć połączenia spotkania naukowego z możliwością odbycia integracji przedstawicieli nauk humanistycznych jakie daje pobyt w stolicy polskich gór.

Proponowane zagadnienia:
– pojęcia: awans, kariera, sukces, porażka i ich percepcja na przestrzeni dziejów;
– spektakularne kariery jako znak czasów „syndrom Rockefellera”;
– zaprzepaszczanie rodzinnych fortun jako zjawisko ubożenia dawnych elit;
– przełamywanie barier społecznych oraz stanowych;
– rewolucja czy ewolucja, okoliczności zdobywania awansów i utraty pozycji;
– biografie wielkich zwycięzców i przegranych;
– ryzyko jako droga do sukcesu lub porażki.

Konferencja odbędzie się w Zakopanem w ośrodku rekreacyjno-konferencyjnym „Halny” http://dwhalny.pl/ Rybkówka 17, 34-500 Zakopane. W dniach 20-22 kwietnia 2018. Koszt konferencji to 360zł, w ramach opłaty zapewniamy Państwu dwa noclegi, pełne wyżywienie, uroczystą kolację i liczne atrakcje adekwatne do aktualnej pogody. W planach mamy także wydanie publikacji pokonferencyjnej.

Zgłoszenie (imię, nazwisko, kontakt, uczelnia, tytuł i abstrakt wystąpienia) prosimy przysyłać do 11 marca 2018 roku. Na adres konferencja@wczorajdlajutra.pl. Wyniki rekrutacji oraz wszystkie potrzebne informacje zostaną Państwu przesłane do 18 marca 2018 roku.

Serdecznie zapraszamy!