Konferencja „Współczesna historiografia, mody, trendy i kierunki rozwoju”

0
5

Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Fundacja Wczoraj Dla Jutra zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Współczesna historiografia, mody, trendy i kierunki rozwoju , która odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2017 r. w Zakopanem. Zgłoszenia można przesyłać do 30 marca 2017 r.

Rozwój badań historycznych z każdym rokiem wzbogaca zasób prac naukowych i odkrywa kolejne, często nieznane elementy naszej przeszłości. Celem niniejszej konferencji jest próba uchwycenia trendów i kierunków, w jakich podążają młodzi naukowcy w swoich badaniach. Wyciągnięte w toku obrad wnioski pozwolą określić, jakie przedmioty badawcze cieszą się największą popularnością, a jakie obszary wymagają uwagi. Prezentacja własnych badań młodych adeptów historii jest adekwatnym przykładem mód we współczesnej historiografii oraz drogą do określenia tendencji badawczych. Dodatkowym profitem będzie z pewnością stworzenie płaszczyzny integracji i wymiany doświadczeń na polu naukowym oraz możliwość skonfrontowania własnych dokonań z doświadczonymi pracownikami naukowymi.

Merytoryczną opiekę nad prowadzonymi obradami obejmą pracownicy naukowi Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tuż po zakończeniu rekrutacji przedstawimy Państwu podział na 4 panele tematyczne. Ich dobór będzie uzależniony od tematyki, jaką zaprezentujecie Państwo w nadsyłanych abstraktach.

Koszt konferencji to 350 zł. W ramach opłaty konferencyjnej uczestnicy będą mieli zapewnione dwa noclegi w nowoczesnych domu wypoczynkowym, pełne wyżywienie oraz szereg atrakcji. Ze zgromadzonych środków planujemy także wydanie recenzowanej publikacji pokonferencyjnej. Zgłoszenie prosimy wysyłać na adres: konferencja@wczorajdlajutra.pl do 30 marca 2017 roku. Wszelkie szczegółowe informacje otrzymacie Państwo indywidualnie po wyrażeniu chęci uczestnictwa.

Formularz-zgłoszeniowy

Zapraszamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj