Rok 2024 trwa już w najlepsze. Fundacja Wczoraj dla Jutra też już działa intensywnie, aby bieżący rok nie tylko nie był mniej ciekawy od poprzedniego, ale nawet jeszcze ciekawszy.
Miniony, 2023 rok, był dla Fundacji Wczoraj dla Jutra bardzo intensywny. Głównie za sprawą jubileuszu 100-lecia nadania praw miejskich Skarżysku-Kamiennej oraz 25-lecia Powiatu Skarżyskiego.
Tutaj podsumowaliśmy 2023 rok w Fundacji Wczoraj dla Jutra:
To był niezwykle aktywny rok dla Fundacji Wczoraj dla Jutra! Czas na podsumowanie 2023 roku
Rok bieżący zapowiada się nie mniej ciekawie i równie pracowicie. Brak okrągłych rocznic nie oznacza, że będzie mniej inicjatyw. Część z nich mamy już zaplanowanych i „zaklepanych”. Wkrótce dojdą do nich kolejne, a w trakcie roku zawsze jeszcze coś nowego z pewnością się wyklaruje.
Będziemy kontynuować nasze inicjatywy z poprzedniego roku. Znów ruszymy na ulice Skarżyska-Kamiennej w ramach projektu „Chodźmy w miasto!”, angażując w lokalną turystykę kolejnych młodych mieszkańców naszego regionu, a także realizując comiesięczne spacery tematyczne.
Plan spacerów historycznych na 2024 roku podaliśmy tutaj:
Spełniamy obietnice! Zapraszamy na spacery historyczne po Skarżysku-Kamiennej
Inny projekt, jaki będziemy kontynuować, to „Architektura drewniana powiatu skarżyskiego”. Szczegóły będziemy ujawniać już niedługo.
W pewnym sensie kontynuować będziemy, prowadzone dotąd wyłącznie w formie odpłatnej przez członków naszej fundacji, a teraz darmowe szkolenia z zakresu strzelectwa sportowego dla wszystkich grup wiekowych.
Nadal też będziemy spotykać się z Państwem w ramach licznych debat, konferencji czy rozmów, aby razem planować nasze dalsze działania.
W 2024 roku zainicjujemy przynajmniej dwa duże przedsięwzięcia.
Jednym z nich będzie projekt „Kolej Iwangorodzko-Dąbrowska – łączy nas to do dziś!”, który związany będzie z przypadającą w 2025 roku 140. rocznicą otwarcia Drogi Żelaznej Iwangorodzko-Dąbrowskiej.
Zupełnie nowym przedsięwzięciem będzie wieloletni projekt „Sztafeta pamięci – sztafeta pokoleń”, którego celem będzie stworzenie regionalnego archiwum społecznego w formie on-line, a także systematycznie prowadzone warsztaty z historii mówionej oraz archiwistyki społecznej.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony, mediów społecznościowych oraz lokalnych mediów, gdzie będziemy informować o naszych inicjatywach.
No i oczywiście zapraszamy do współpracy i udziału w wydarzeniach i przedsięwzięciach, które będziemy organizować.