W poszukiwaniu skarżyskich smaków na początek. Przed nami spacer ulicami, których… nie ma, ale… są

Po drodze minęliśmy też wciąż czynny bar "U Piaseckiego"

Mamy początek roku i już mamy za sobą pierwsze wydarzenie, którego jesteśmy współorganizatorem. To spacer historyczny, podczas którego poszukiwaliśmy śladów skarżyskich smaków.

„Dawna gastronomia – w poszukiwaniu skarżyskich smaków” był pierwszym z tegorocznych spacerów, które odbywają się pod hasłem „Chodźmy w miasto!”. Fundacja Wczoraj dla Jutra organizuje wspólnie z Polskim Towarzystwem Historycznym Oddział Skarżysko

Wystartowaliśmy spod fontanny na Milicy i przeszliśmy trasą, na której kiedyś znajdowały się uznane skarżyskie lokale, gdzie można było coś zjeść, napić się, a i też zabawić.

Restauracja Zdrojowa, bar Smakosz, pizzeria Pizza-Art, kawiarnia w Miejskim Centrum Kultury czy klub Związkowiec to miejsca, przy których zatrzymaliśmy się na dłużej, aby powspominać. Zakończyliśmy spacer na ul. Armii Krajowej, gdzie właśnie wyburzono dom, w którym znajdował się bar potocznie zwany „U Siniarskiego”. Sp lokalach oprowadzili nas Piotr Drab, Marcin Medyński, Marcin Janakowski i Paweł Wełpa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, zarówno za sam udział, jak i ciekawe wspomnienia i informacje o naszych dawnych skarżyskich smakach. Bardzo dziękujemy też Jarosławowi Parysce, który udostępnił nam lokal swojej firmy, sklepu i serwisu komputerowego, w którym kiedyś znajdował się bar o nazwie Smakosz.

Poniżej prezentujemy relacje mediów, które nam tego dnia towarzyszyły, i już dziś zapraszamy na kolejny spacer.

W niedzielę 25 lutego 2024 roku o godz. 12.00 spod Miejskiego Centrum Kultury wyruszymy śladem „ulic, których już nie ma (a są!)”.

Udział we spacerze jest bezpłatny. Zapraszamy Państwa i zachęcamy do zabrania ze sobą swoich bliskich i znajomych.

Plan naszych tegorocznych spacerów jest zawsze dostępny tutaj:

Zapraszamy do obejrzenia relacji naszych lokalnych mediów:

Z wizytą u Siniarskiego i nie tylko. Odbył się gastronomiczny spacer historyczny po Skarżysku